Usługi Społeczne

Świadomy Ekonomicznie Mieszkaniec Gminy Klucze – poradnictwo i konsultacje w zakresie bezpieczeństwa społeczno-ekonomiczno-bankowego dla dorosłych mieszkańców Gminy Klucze.

Celem usługi było zwiększenie bezpieczeństwa społeczno-ekonomiczno-bankowego dorosłych mieszkańców Gminy Klucze oraz podniesienie świadomości w zakresie zawierania różnego rodzaju umów, w tym umów cywilno-prawnych, kredytowych, bankowych i ubezpieczeniowych.

W ramach usługi uczestnicy mieli dostęp do edukacji ekonomicznej, poradnictwa i konsultacji dotyczących planowania swoich finansów oraz czytania różnego rodzaju umów, takich jak umowy kredytowe, ubezpieczeniowe i cywilno-prawne. Uczyli się również na co zwracać uwagę przy zakupie usług i produktów finansowych oraz jak unikać pułapek finansowych.

Uczestnicy mogli uzyskać porady na temat zapobiegania oszustwom i wyłudzeniom oraz ochrony swojego bezpieczeństwa finansowego.

Spotkania odbyły się w każdym sołectwie Gminy Klucze, w Dziennym Domu Seniora „Pustynna Oaza” w Chechle, w Dziennym Domu Seniora „Złota Jesień” w Kluczach oraz w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kolbarku.

Odbiorcami usługi byli dorośli mieszkańcy Gminy Klucze.

Okres realizacji: 10.05.2023 r. – 30.09.2023 r.

Wykonawca Usługi: Fundacja Nad Horyzontem