Aktualności wstecz

Usługa społeczna „Szkolenie lokalnych liderów z zakresu pobudzania aktywności społecznej”

22 września 2023

21.09.2023r. w ramach usługi społecznej „Szkolenie lokalnych liderów z zakresu pobudzania aktywności społecznej” zorganizowane zostały warsztaty pn. „Działamy razem! Lokalni liderzy wspierają aktywność mieszkańców Gminy Klucze”.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Centrum Usług Społecznych w Kluczach oraz aktywni mieszkańcy z terenu naszej gminy.

Szkolenie poprowadziła Pani Joanna Czarnik z Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych.

Dzięki temu szkoleniu dowiedzieliśmy się, jakie cechy powinien posiadać idealny lokalny lider… Większość z nas wyobraża sobie lokalnego lidera jako charyzmatycznego przywódcę, który porywa ludzi do działania i w mgnieniu oka potrafi rozwiązać każdy problem. Okazuje się jednak, że nie mniej ważna jest empatia i wrażliwość, a także rozumienie swojej społeczności i uwzględnianie w działaniach różnych grup społecznych.

Dodatkowo porozmawialiśmy o tym jakimi zasobami dysponują nasze sołectwa, dowiedzieliśmy się jak łatwiej włączać mieszkańców w prowadzone przez nas lokalne akcje społeczne i wymieniliśmy się doświadczeniami z innymi aktywnymi osobami z Gminy.

Zainspirowani i uzbrojeni w nową porcję informacji mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli przekuć teorię w praktykę. Jednocześnie liczymy na to, że coraz więcej osób będzie z nami aktywnie współpracować, dzięki czemu cały czas będziemy zmieniać naszą Gminę na lepsze.

Skip to content