Aktualności wstecz

Usługa społeczna „Terapia za pomocą dzikiej przyrody”.

06 sierpnia 2023

W dniu 05.08.2023 r., zakończyła się seria spotkań: Terapia za pomocą dzikiej przyrody dla osób z niepełnosprawnością w ramach projektu „Otwórz oczy, nie daj się przemocy!”. Spotkania odbyły się w pięknych i ciekawych miejscach, co pozwoliło uczestnikom rozkoszować się naturą oraz odnaleźć spokój i harmonię w otaczającym środowisku.

Podczas trwania Terapii dzikiej przyrody uczestnicy mieli okazję do eksploracji różnorodnych terenów naturalnych, m.in. malowniczych lasów, urokliwych miejsc (skałek, jaskiń). Każde spotkanie było doskonałą okazją do odkrywania piękna przyrody, a także doświadczania zbawiennego wpływu natury na zdrowie psychiczne i emocjonalne.

Dzięki terapii uczestnicy odzyskali równowagę wewnętrzną oraz poczucie spełnienia. Obserwowanie krajobrazu, śpiew ptaków i szum drzew były bodźcem do wzbogacenia zmysłów oraz doświadczenia autentycznego kontaktu z naturą.

Terapia dziką przyrodą okazała się nie tylko sposobem na poprawę samopoczucia, ale również doskonałą okazją do integracji społecznej i wymiany doświadczeń między uczestnikami. Każdy z uczestników wniósł coś wyjątkowego do grupy, co przyczyniło się do tworzenia silnej więzi i wsparcia wzajemnego.

Mamy nadzieję, że to nie będzie ostatnia taka seria spotkań i że uczestnicy będą kontynuować swoją podróż w dziką przyrodę, czerpiąc z niej siłę i inspirację do dalszego rozwoju.

Projekt „Otwórz oczy, nie daj się przemocy!” realizowany w ramach Programu „Sprawiedliwość”, finansowanego ze środków funduszy norweskich i środków krajowych.

Sebastian Kołodziej

Paweł Baran

Stowarzyszenie VAJRA

Skip to content