Aktualności wstecz

Usługa społeczna „Terapia za pomocą dzikiej przyrody”.

19 września 2023

W dniu 17.09.2023 r. zakończyła się niezwykle udana seria spotkań pod nazwą: Terapia za pomocą dzikiej przyrody dla osób +65″, realizowana w ramach projektu „Otwórz oczy, nie daj się przemocy!”.

Spotkania te odbyły się w przepięknych miejscach, gdzie uczestnicy mieli okazję cieszyć się naturą oraz odnaleźć spokój i harmonię w otaczającym ich środowisku.

Podczas Terapii dzikiej przyrody uczestnicy mieli możliwość eksploracji różnorodnych terenów naturalnych, w tym malowniczych lasów oraz urokliwych miejsc takich jak skałki czy jaskinie. Każde spotkanie stanowiło doskonałą okazję do odkrywania piękna przyrody oraz doświadczania zbawiennego wpływu natury na zdrowie psychiczne i emocjonalne. Obserwacja krajobrazu, słuchanie śpiewu ptaków oraz szum drzew stanowiły bodziec do wzbogacenia zmysłów oraz autentycznego kontaktu z naturą.

Uczestnicy odzyskali wewnętrzną równowagę oraz poczucie spełnienia. Terapia dziką przyrodą nie tylko poprawiła ich samopoczucie, ale także stworzyła doskonałą okazję do integracji społecznej i wymiany doświadczeń między uczestnikami. Każda osoba wniosła coś wyjątkowego do grupy, co przyczyniło się do tworzenia silnych więzi i wsparcia wzajemnego.

Mamy nadzieję, że ta seria spotkań to dopiero początek. Życzymy uczestnikom, aby kontynuowali swoją podróż w dziką przyrodę, czerpiąc z niej siłę, spokój i inspirację do dalszego rozwoju osobistego. Projekt ten nie tylko przyniósł korzyści uczestnikom, ale także stanowił inspirujący przykład, jak naturalne otoczenie może być używane jako narzędzie terapeutyczne, jednocześnie promując integrację społeczną i wzmacniając więzi międzyludzkie.

Projekt „Otwórz oczy, nie daj się przemocy!” realizowany w ramach Programu „Sprawiedliwość”, finansowanego ze środków funduszy norweskich i środków krajowych.

Stowarzyszenie Vajra

Sebastian Kołodziej

Paweł Baran

Skip to content