Aktualności wstecz

Rajd rowerowy na Pustyni Błędowskiej

20 sierpnia 2023

Czy na pustyni można zorganizować rajd rowerowy? Teoretycznie piasek i słońce powinny wykluczać taką możliwość, ale prawdziwi rowerzyści takich wyzwań się nie boją… Dlatego 20 sierpnia 2023 roku na trasach Pustyni Błędowskiej w Kluczach pojawiło się ponad 2000 pasjonatów z różnych zakątków Polski, którzy wzięli udział w jednej z największych rowerowych imprez w Polsce- Małopolska Tour! Uczestnicy mieli do wyboru trzy trasy o różnej długości i zróżnicowanej trudności. Dzięki temu każdy rowerzysta niezależnie od wieku i zaawansowania mógł cieszyć się jazdą oraz wspaniałymi widokami.

Dodatkowo, w trakcie tego wyjątkowego wydarzenia zorganizowano liczne konkursy dla całych rodzin.

Jako pierwszy rozstrzygnięty został konkurs na rzeźbę z piasku. Jego uczestnicy musieli uruchomić wyobraźnię i stworzyć dzieło, nawiązujące swoim kształtem i pomysłem do rowerów, tras rowerowych i wycieczek rowerowych. Na szczęście Organizatorzy zapewnili odpowiednią ilość budulca, dzięki czemu w konkursie mogli wziąć udział wszyscy chętni.

Nie mniej emocji dostarczył Konkurs Wiedzy i Umiejętności oraz konkurs zdjęciowy, w których do wygrania były niezwykle atrakcyjne nagrody.

Dech w piersiach zaparły nam pokazy dirt jumpingu w wykonaniu ekipy Sound of Gravity. Ewolucje na dużych wysokościach, na specjalnie przygotowanej rampie wyglądały niezwykle widowiskowo i trudno było oderwać od nich wzrok.

Natomiast zwieńczeniem dnia pełnego rowerowych atrakcji był występ koncertu Zakopower. Każdy mógł „boso” podejść pod scenę i bawić się w rytmie rockowo-folkowych brzmień tego fantastycznego zespołu.

Wszystkim tym wydarzeniom towarzyszyły stoiska promocyjne, przygotowane m.in. przez Koleje Małopolskie, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, Komendę Wojewódzką Policji, Grupę Pingwina czy gminę Klucze, na których mieliśmy okazję zapoznać się z walorami turystycznymi naszego województwa, a także wygrać fantastyczne upominki. W tym miejscu chcielibyśmy również w imieniu Grupy Pingwina zaprosić Państwa do nowo otwartego muzeum Motorowerów MOPED RETRO. 03.09 odbędzie tam się RETRO PIKNIK. Szczegóły związane z tym wydarzeniem znajdziecie na stronie internetowej Muzeum Motorowerów Moped Retro w Kasinie Wielkiej.

Dziękujemy za organizację tak wspaniałego wydarzenia i tak jak powiedział Wójt Gminy Klucze Pan Norbert Bień, mamy nadzieję, że nasza Gmina na stałe wpisze się do kalendarza tej imprezy.

Skip to content