Aktualności wstecz

Konferencja BEZPIECZNY SENIOR

05 października 2023

04.10.2023r. w Wolbromiu odbyła się Konferencja BEZPIECZNY SENIOR, zorganizowana przez Stowarzyszenie Manko oraz Dom Kultury w Wolbromiu. Spotkanie otworzyła Pani Minister Agnieszka Ścigaj wraz z Ministrem Infrastruktury Panem Andrzejem Adamczykiem oraz Wicestarostą Powiatu Olkuskiego Panią Pauliną Polak.

W ramach Konferencji poruszono trzy obszary bezpieczeństwa:

– konsumenckie – „Stop manipulacji, nie daj się oszukać”

– lekowe – „Zażywaj Leki Bezpiecznie”

– drogowe – „Bezpieczeństwo na drodze”

W ramach spotkania mieliśmy również okazję zobaczyć wyjątkowy pokaz mody odblaskowej dla stylowych seniorów, a na zakończenie pobawiliśmy się ze wspaniałym zespołem Rodaczanki, który rozkołysał i rozśpiewał całą salę.

Dodatkowo każdy z uczestników otrzymał pakiet bezpiecznego seniora od Głosu Seniora oraz Pani Minister Agnieszki Ścigaj.

Centrum Usług Społecznych w Kluczach miało przyjemność uczestniczyć w tej Konferencji z podopiecznymi z Domu Seniora Pustynna Oaza w Chechle. Okazało się, że nasi seniorzy posiadają mnóstwo energii, kochają życie i chętnie uczestniczą w różnego rodzaju aktywnościach.

Jak powiedziała Pani Minister Agnieszka Ścigaj: „od seniorów możemy wiele się nauczyć i dlatego powinniśmy prowadzić dialog międzypokoleniowy, wzajemnie czerpiąc ze swoich doświadczeń” i o tym pamiętajmy każdego dnia.

Skip to content