Aktualności wstecz

Jarmark Wielkanocny

30 marca 2023

W dniu 29.03.2023 r., na zaproszenie Norbert Bień – Wójt Gminy Klucze oraz Centrum Usług Społecznych w Kluczach na ryneczku w Kluczach odbył się Jarmark Wielkanocny.

Podczas tego wydarzenia można było podziwiać przepiękne ozdoby świąteczne wykonane między innymi na warsztatach z tworzenia stroików wielkanocnych oraz kwiatów z krepiny w ramach integracji i pobudzenia aktywności społecznej w Gminie Klucze przez Koła Gospodyń Wiejskich (Chechło, Rodaki, Klucze, Bogucin), uczestników Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kluczach oraz Wtz Lgota Wolbromska Centrum Klucz rozkwitło prawdziwą feerią barw i kolorów.

Każdy stroik, palma, pisanka oraz inne przedmioty, wykonane były bardzo starannie, z dbałością o szczegóły gdzie cieszyły oczy i powodowały uśmiech na twarzy, budząc pozytywne skojarzenia. Mieszkańcom oraz przybyłym gościom dane było również skosztować wielkanocnych specjałów, które niejednemu z nas kojarzą się ze smakami dzieciństwa, przywołującymi na myśl świąteczne tradycje, nieodzownie związane z kulturą ludową. Jarmark z całą pewnością wprowadził przybyłych w klimat zbliżających się świąt. Dziękujemy za pomoc Budomek

Skip to content