Aktualności wstecz

Dni Godności Osób Niepełnosprawnych 2024

21 czerwca 2024

20.06.2024 przedstawiciele Centrum Usług Społecznych w Kluczach mieli przyjemność uczestniczyć w wyjątkowym festynie integracyjnym zorganizowanym z okazji obchodów Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Okaż Kulturę i chroń naturę”.

W festynie wzięli udział m.in. podopieczni i pracownicy Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Wolbromiu, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kluczach i Lgocie Wolbromskiej oraz wielu zaproszonych gości.

To niezwykłe wydarzenie stworzyło okazję, do zwrócenia uwagi na potrzeby akceptacji, zrozumienia, wzajemnego szacunku i godnego traktowania osób z niepełnosprawnością.

Warto pamiętać, że życie każdej osoby jest cenne i zasługuje na szacunek i wsparcie niezależnie od jej umiejętności czy ograniczeń.

Jednocześnie musimy pamiętać o tym, że potrzeby osób z niepełnosprawnością należy dostrzegać nie tylko przy okazji takich wydarzeń, ale przez cały rok. Razem tworzymy społeczeństwo, w którym każdy ma swoje miejsce i szansę na rozwój.

Skip to content