Spotkanie lokalne połączone z konferencją online pt. „Opiekun osoby żyjącej z zespołem otępiennym – możliwości wsparcia”.

20 września 2024

Dziękujemy mieszkańcom Gminy Klucze za aktywne uczestnictwo w dzisiejszym spotkaniu lokalnym połączonym z konferencją online pt. „Opiekun osoby żyjącej z zespołem otępiennym – możliwości wsparcia”, które zgromadziło zarówno mieszkańców, jak i przedstawicieli Centrum Usług Społecznych w Kluczach. Konferencja zorganizowana przez Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Stowarzyszenie Alzheimer Polska była transmitowana w Dworku Dietla, który 20 września stał się przestrzenią do wymiany myśli, doświadczeń oraz wsparcia przydatnego w codziennej opiece nad osobami żyjącymi z zespołem otępiennym.

Centrum Usług Społecznych w Kluczach reprezentowały Panie: Iwona Kocjan, p.o. Dyrektora Centrum Usług Społecznych i jednocześnie Organizatora Usług Społecznych oraz Anna Murdzek, Koordynator Indywidualnych Planów Usług Społecznych, które z zaangażowaniem wysłuchały potrzeb i bolączek uczestników. Ich obecność była dla zgromadzonych ważnym sygnałem, że głos opiekunów jest istotny i brany pod uwagę przy planowaniu wsparcia w gminie. Dzięki zorganizowanemu przez nas spotkaniu uczestnicy mieli szansę na bezpośrednią dyskusję na temat form pomocy, które mogą poprawić jakość życia zarówno opiekunów, jak i osób z zespołem otępiennym.

Tematy poruszone podczas spotkania potwierdziły, jak bardzo potrzebne są tego typu inicjatywy. Uczestnicy zwracali uwagę na różnorodne aspekty opieki nad osobami z zespołem otępiennym oraz na wsparcie emocjonalne, które jest nieodzowne w tej trudnej sytuacji. Aktywne słuchanie i dialog z uczestnikami pozwolą przedstawicielkom Centrum Usług Społecznych lepiej dostosować oferowane usługi do potrzeb mieszkańców.

Warto podkreślić, że w ramach konferencji online odbyło się 61 spotkań lokalnych w całej Polsce, a Gmina Klucze miała zaszczyt być częścią tej ogólnokrajowej inicjatywy. Równocześnie jest dla nas niezwykle ważne, aby mieszkańcy cały czas zgłaszali nam swoje potrzeby i oczekiwania, bo tylko w ten sposób możemy wspólnie budować lepszą przyszłość w naszej gminie.

Dla osób, które nie mogły uczestniczyć w naszym spotkaniu, pozostawiamy link do transmisji wydarzenia. Zachęcamy do obejrzenia konferencji i dzielenia się nią z osobami, które mogą być zainteresowane tematem wsparcia dla opiekunów osób z zespołem otępiennym 🎥💻@ Oto link do transmisji: https://www.youtube.com/live/HJkyGmMZ-5Q?si=e_4DMm6XWdfXgw6x.

Jeszcze raz dziękujemy za Państwa zaangażowanie i zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej Gminy do udziału w przyszłych spotkaniach oraz grupach wsparcia, które mają na celu wspólne poszukiwanie rozwiązań i pomocy tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna.