Aktualności wstecz

SOCJOTERAPIA GRUPOWA W TERENIE

03 lutego 2024

Dzielimy się z Wami niezapomnianymi chwilami z wyjazdu do Muzeum Obwarzanka, który odbył się dzisiaj – 3 lutego 2024 roku w ramach projektu „Otwórz oczy, nie daj się przemocy!”. W spotkaniu uczestniczyli osoby starsze (65+), osoby z niepełnosprawnościami, zarówno dorosłe, jak i dzieci oraz ich opiekunowie, doznające przemocy lub zagrożone zjawiskiem przemocy domowej z terenu gminy Klucze.

Socjoterapia grupowa wyjazdowa jest się kluczową metodą do poprawy funkcjonowania w grupie społecznej, Uczestnicy mieli okazję zanurzyć się w bogatej kulturze, tradycji i historii Krakowa, uczestnicząc jednocześnie w warsztatach wypiekania obwarzanków symbolu miasta. Poznanie tajników tradycyjnego wypieku obwarzanka, w połączeniu z fascynującą historią tego krakowskiego specjału, dodatkowo wzbogaciło wartość wydarzenia.

Doświadczanie nowych przeżyć i uczestniczenie w różnych sytuacjach społecznych zmienia obraz świata osób uczestniczących w zajęciach, daje możliwość nawiązywania relacji, nabywanie nowych umiejętności społecznych, co przekłada się na efektywne funkcjonowanie w grupie i społeczeństwie.

To wydarzenie z pewnością pozostawi trwałe, pozytywne wspomnienie, wspierając uczestników w ich dążeniu do lepszego zrozumienia siebie i budowania silniejszej społeczności. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i dzielenia się swoimi wrażeniami!

Projekt „Otwórz oczy, nie daj się przemocy!” realizowany w ramach Programu „Sprawiedliwość”, finansowanego ze środków funduszy norweskich i środków krajowych.

Skip to content