Aktualności wstecz

POKAZ RATOWNICTWA LODOWEGO W KLUCZACH

23 stycznia 2024

Dzisiaj w Kluczach nad Stawem Zielonym Dyrektor Centrum Usług Społecznych w Kluczach Pani Iwona Kocjan oraz Organizator Społeczności Lokalnej Pan Jarosław Rak mieli okazję uczestniczyć w pokazie ratownictwa lodowego! Straż Pożarna, Policja i nasz bohater ratownik, Stanisław Góźdź, zaprezentowali praktyczne techniki ratowania osób, które znalazły się w wodzie z powodu popękanego lodu.

Licznie zgromadzona publiczność śledziła z zainteresowaniem, jak ratownicy działają w warunkach zimowych, prezentując skuteczne metody ratowania siebie, bliskich czy przypadkowych ofiar załamania lodu. To ważne szkolenie dla społeczności, zwłaszcza w okresie, gdy zimowe aktywności na lodzie stają się coraz popularniejsze.

Ratownicy wielokrotnie podkreślali, że nie ma czegoś takiego jak „bezpieczny” lód. Nawet jeżeli wydaje nam się, że warstwa jest gruba, zawsze istnieje ryzyko jego załamania. Podczas pokazu widzowie mieli okazję zobaczyć, jak można wykorzystać ogólnodostępne przedmioty, takie jak szalik, gałąź czy kije do nordic walking, aby natychmiastowo pomóc tonącym.

Zdobyta wiedza okaże się bezcenna dla bezpieczeństwa naszej społeczności, szczególnie dla dzieci i młodzieży, które już w krótce rozpoczną ferie zimowe.

Skip to content