Otwórz oczy, nie daj się przemocy! wstecz

Inauguracja Projektu pn. „Otwórz oczy nie daj się przemocy”.

23 stycznia 2023

W ubiegły piątek 20 stycznia 2023 r. w Domu Kultury „Hutnik” w Jaroszowcu, odbyło się pierwsze z cyklu zaplanowanych na ten rok wydarzeń dotyczących projektu „Otwórz oczy, nie daj się przemocy!”. Projekt ten jest realizowany w ramach Programu „Sprawiedliwość”, finansowany ze środków funduszy norweskich i środków krajowych.

Projekt skierowany jest do osób starszych (65+) oraz osób z niepełnosprawnością (dorosłych oraz dzieci) oraz ich opiekunów, doznających przemocy lub zagrożonych zjawiskiem przemocy w rodzinie z terenu Gminy Klucze.

Spotkanie rozpoczęło się krótkim wprowadzeniem p.o. Dyrektora CUS Panią Iwonę Kocjan, która przekazała informacje o projekcie i zaprosiła do obejrzenia występu na scenie. Prezentacja scenek związanych z tematem przemocy miała za zadanie uświadomienie i uwrażliwienie społeczeństwa w tym aspekcie. Moderatorem wydarzenia była osoba z wieloletnim stażem pracy, doświadczony psycholog, który w kompetentny sposób prowadził dyskusje z widownią, tłumacząc nurtujące zagadnienia związane z doznawaniem i stosowaniem przemocy.

Na zakończenie spotkania, po aktywnej dyskusji na temat zjawiska przemocy, uczestnicy mieli okazję wyciszyć emocje podczas prezentacji utworów poetyckich, odczytanych przez samego autora, mieszkańca Gminy Klucze- Pana Sebastiana Sierkę.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację przedsięwzięcia, obecnym za przybycie.

O kolejnych etapach będziemy informować Państwa na bieżąco.