SOCJOTERAPIA GRUPOWA W TERENIE

29 stycznia 2024

Centrum Usług Społecznych w Kluczach informuje o zakończonej rekrutacji na socjoterapię grupową w terenie w ramach projektu „Otwórz oczy, nie daj Się Przemocy!”.

Projekt jest skierowany do osób starszych (65+), osób z niepełnosprawnością (dorosłych oraz dzieci) oraz ich opiekunów, doznających przemocy lub zagrożonych zjawiskiem przemocy domowej z terenu Gminy Klucze.

Zalety uczestnictwa w socjoterapii grupowej:

• Zmiana otoczenia jest stymulująca i pozwala w inny sposób spojrzeć na własne problemy.
  • Nowe doświadczenia mogą pomóc w łatwiejszym zrozumieniu własnych reakcji i wzorców zachowań.
  • Wyjazd z grupą wzmacnia więzi społeczne między uczestnikami, co sprzyja budowaniu wsparcia i zrozumienia w grupie.
  • Motywuje do wprowadzania zmian i rozwoju.
  • Daje wsparcie w sytuacjach kryzysowych, redukuje poczucie lęku i zagrożenia.

KIEDY: 3.02.2024 r.

GDZIE: Muzeum Obwarzanka w Krakowie

Uczestnicy będą mogli zanurzyć się w świat kultury, tradycji i historii!

Będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach wypiekania obwarzanków – symbolu miasta Krakowa!

• Poznają tajniki tradycyjnego wypieku obwarzanka.
  • Wysłuchają fascynującej historii obwarzanka krakowskiego, której nie można przegapić.

To nie tylko okazja do nauki nowych umiejętności, ale również szansa na budowanie wspólnoty i zdobywanie wiedzy w przyjaznym, otwartym środowisku.

Niech to spotkanie będzie inspiracją do otwierania oczu na piękno wspólnoty oraz do tego, aby potrafić przeciwdziałać przemocy.

Razem możemy dokonać wielkich rzeczy!

Otwórzmy oczy na świat pełen dobra i empatii!