Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Dziś są imieniny: Pelagii Feliksa

Regulamin udziału w projekcie „Zapewnienie funkcjonowania Dziennego Domu Senior+”

Loga UE

W związku z przekształceniem z dniem 1 stycznia 2022 roku Ośrodka Pomocy Społecznej w Kluczach w Centrum Usług Społecznych w Kluczach, zamieszczamy poniżej aktualny Regulamin rekrutacji i udziału w projekcie „Zapewnienie funkcjonowania Dziennego Domu SENIOR+” wraz z załącznikami.

 

Załączniki:

Czytaj więcej...

ZAPYTANIE OFERTOWE na świadczenie usług psychologicznych

Loga fundusze unijne

ZAPYTANIE OFERTOWE

Nr ISUP.260.9.2021

na świadczenie usług psychologicznych w projekcie „Zapewnienie funkcjonowania Dziennego Domu Senior+” realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 9. Region spójny społecznie, Działanie 9.2 Usługi społeczne i zdrowotne, Poddziałanie 9.2.3 Usługi opiekuńcze oraz interwencja kryzysowa – SPR z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Czytaj więcej...

Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami!

 

Od kiedy w maju uczestnicy projektu „Zapewnienie funkcjonowania Dziennego Domu Senior+ ” realizowanego przez Gminę Klucze – Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczach w ramach Poddziałania 9.2.3 Usługi opiekuńcze oraz interwencja kryzysowa – SPR Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 otrzymali możliwość powrotu do placówki, nie brakuje pomysłów i inspiracji na ciekawy sposób spędzania czasu.

Czytaj więcej...

RADOŚĆ nie tylko w Wolbromiu

 

Seniorzy z Dziennego Domu „Pustynna Oaza” w Chechle po raz kolejny zaskoczyli nas swoją odwagą i hartem ducha. Nie tak dawno, bo zaledwie miesiąc temu, pisaliśmy o tym jak świetnie poradzili sobie z obsługą tabletów i jak chętnie uczestniczą w prowadzonych przez placówkę zajęciach zdalnych. Teraz kolejne pozytywne zaskoczenie. W połowie marca uczestnicy dziennego domu podjęli odważną decyzję – na ich prośbę zorganizowaliśmy wyjazd do Kina Radość w Wolbromiu.

Oczywiście mieliśmy pewne obawy i zastanawialiśmy się czy słusznie robimy. Ale… Okres od marca ubiegłego roku bez wątpienia jest jednym z trudniejszych, z jakim przyszło mierzyć się nam wszystkim. Strach, izolacja, niepewność, stagnacja – zdają się towarzyszyć na każdym kroku i w każdym wymiarze naszego codziennego życia. A to już prawie pół roku odkąd uczestnicy dziennego domu nie mieli ze sobą bezpośredniego kontaktu. Dlatego widząc z jednej strony ich ogromną tęsknotę za powrotem do placówki, a z drugiej rozumiejąc, że równie niebezpieczna jak choroba COVID-19 jest psychiczna i społeczna izolacja, postanowiliśmy podjąć wyzwanie, nie poddając się przerażającemu duchowi czasu.   

Grupa osób z domu seniora w Chechle wraz z opiekunami

 

Czytaj więcej...

Świąteczne życzenia dla Uczestników Dziennego Domu SENIOR+

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych
pracownicy Dziennego Domu Seniora w Chechle oraz Ośrodka Pomocy Społecznej w Kluczach
pragną złożyć Państwu najszczersze życzenia zdrowia i spokoju, radości w tym szczególnym czasie.

 

Wesołych Świąt

Utarli wszystkim nosa...

 

Uczestnicy Dziennego Domu SENIOR+ „Pustynna Oaza” w Chechle utarli wszystkim nosa :)

 

O co chodzi? Już wyjaśniamy!

W październiku ubiegłego roku, z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne wywołane chorobą COVID-19, dzienny dom w Chechle musiał zawiesić stacjonarne prowadzenie zajęć. Aby nie poddać się przytłaczającej atmosferze i uniknąć całkowitej izolacji, zrodził się odważny plan prowadzenia zajęć w sposób zdalny za pomocą …… tabletów. Zakup urządzeń był możliwy dzięki niewykorzystanym środkom finansowym w ramach realizowanego projektu „Zapewnienie funkcjonowania Dziennego Domu SENIOR+”. To jednak był dopiero zalążek pomysłu. Z każdej strony pojawiały się pytania i wątpliwości, czy seniorzy, w tym przypadku osoby powyżej 60 roku życia, poradzą sobie z tak nową technologią. Taka umiejętność właściwa jest przecież osobom młodym, nikt tego nie kwestionuje, ale seniorzy …?

Czytaj więcej...

Co nowego w Dziennym Domu SENIOR+ „Pustynna Oaza” w Chechle?

 

W styczniu b.r. udało się zakończyć prace związane z montażem windy w budynku Dziennego Domu SENIOR+ „Pustynna Oaza” w Chechle. Winda umożliwi wszystkim uczestnikom dziennego domu swobodne korzystanie z jego pomieszczeń, bezproblemowe przedostanie się na piętro budynku. Na uczestników czeka jeszcze jedna niespodzianka – odświeżone ściany i doposażone sale wypoczynku i rehabilitacji.  

Sprzęt rehabilitacyjny

Czytaj więcej...

Kochani Seniorzy!

W każdym roku o tej porze przychodzi przeżywać nam niezwykły, magiczny czas. Czas zadumy, wspominek, spotkań z rodziną, przyjaciółmi, dalszymi lub bliższymi krewnymi.

W taki też sposób chcieliśmy spędzić z Wami te przedświąteczne dni. Niestety nasze wspólne plany, w których ujęliśmy przygotowanie ozdób na choinkę, upieczenie pierników, zorganizowanie pachnącej wigilii z łamaniem się opłatkiem, śpiewem kolęd i uroczystym nastrojem, pokrzyżowało zamknięcie dziennego domu z powodu zagrożenia epidemiologicznego. Ale wiedzcie – NIE ZAPOMNIELIŚMY O WAS!! Z utęsknieniem czekamy na Wasz powrót, chcemy znów usłyszeć Wasz śmiech, wzajemne przekomarzanie się, nie dające z niczym się porównać opowiadania.

Czytaj więcej...

Pożegnania nadszedł czas …

Kończące się lato pożegnali uczestnicy Dziennego Domu SENIOR+ „Pustynna Oaza” w Chechle

 

W słoneczny i niezwykle ciepły wrześniowy dzień, uczestnicy Dziennego Domu SENIOR+ „Pustynna Oaza” w Chechle wraz z personelem, dyrektorem i pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej w Kluczach, pożegnali lato. Impreza odbyła się na świeżym powietrzu. Pomimo pewnych ograniczeń, w postaci maseczek na twarzach, każdy mógł posmakować pysznych pieczonych ziemniaków, żurku i smakołyków, przygotowanych przez Spółdzielnię Socjalną OPOKA. Najbardziej wzruszającym momentem była możliwość spotkania się ze wszystkimi, gdyż z powodu pandemii uczestnicy podzieleni zostali na grupy i utracili przez to możliwość bezpośredniego kontaktu z pozostałymi. Rozmów, opowieści i uśmiechów nie było końca. Pięknym akcentem był śpiew pań i panów przy wtórze akordeonu dyrektora OPS w Kluczach. Niezwykle radosny nastrój udzielił się każdemu, a impreza zakończyła się zaplanowaniem powitania wiosny.

Oby do wiosny!

Senior+ 

Pierwsze zajęcia

W Dziennym Domu SENIOR+ „Pustynna Oaza” w Chechle rozpoczęły się pierwsze zajęcia z uczestnikami projektu

 

Z początkiem lipca Seniorzy zrekrutowani do projektu „Zapewnienie funkcjonowania Dziennego Domu SENIOR+” rozpoczęli zajęcia z kadrą specjalistów: pracownikami socjalnymi, psychologiem, fizjoterapeutą i instruktorem terapii zajęciowej.

 

Senior+ Senior+

Senior+ Senior+

Czytaj więcej...

Copyright © 2013. Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczach Rights Reserved.