Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Dziś są imieniny: Anieli Jerzego
Dopasuj rozmiar czcionki

 

„WSPARCIE ZA WSPARCIE”

Jest to projekt systemowy realizowany przez Gminę Klucze – Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczach. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytetu VII Promocja integracji społecznej, Działania 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałania 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.

Projekt, skierowany do mieszkańców Gminy Klucze, oferuje m.in.: kursy zawodowe, zajęcia z trenerem zatrudnienia wspieranego, praca z asystentem rodziny, wsparcie pracownika socjalnego, psychologa i kuratora. Jego realizacja rozpoczęła się w styczniu 2013 roku, zakończy w czerwcu 2015 roku. W tym czasie planowane jest podniesienie poziomu kompetencji społecznych, zaradności życiowej oraz podniesienie bądź zdobycie kwalifikacji zawodowych przez uczestników projektu, co przyczynić się ma do osiągnięcia celu głównego projektu, jakim jest reintegracja społeczno-zawodowa osób zagrożonych wykluczeniem społecznym poprzez poprawę funkcjonowania rodziny w środowisku.

Trening umiejętności życiowych w połączeniu ze zdobyciem kwalifikacji zawodowych oraz indywidualnym wsparciem specjalistycznym, wpłynie nie tylko na poprawę funkcjonowania rodziny zagrożonej wykluczeniem społecznym w jej środowisku, ale przyczyni się również do zwiększenia szans tych osób na lokalnym rynku pracy.

Koordynator projektu:
Anna Mędrek – tel.: 32/642-84-67 lub 32/642-94-01, wew. 32

Asystent koordynatora:
Katarzyna Sierka – tel.: 32/642-84-67 lub 32/642-94-01, wew. 43

 

Copyright © 2013. Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczach Rights Reserved.