Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Dziś są imieniny: Anieli Jerzego

Program Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej

Dopasuj rozmiar czcionki

Flaga Polski 

Miło nam poinformować mieszkańców Gminy posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, że począwszy od 17 maja br mają możliwość skorzystania z usług asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej. Projekt realizowany będzie do 31.12.2021 roku, a jego realizacja przyczyni się do zapewnienia osobom niesamodzielnym wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz pomoże w funkcjonowaniu w życiu społecznym.
Program adresowany jest do osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, zgodnie z ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych albo orzeczenie równoważne do wyżej wymienionego, które wymagają usługi asystenta w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym.

Asystent pomoże w:
- wyjściu, powrocie lub dojazdach w wybrane przez uczestnika Programu miejsce (np. dom, praca, placówki oświatowe i szkoleniowe, świątynie, placówki służby zdrowia i rehabilitacyjne, gabinety lekarskie i terapeutyczne, urzędy, znajomi, rodzina, instytucje finansowe, wydarzenia kulturalne, rozrywkowe, społeczne lub sportowe);
- zakupach, z zastrzeżeniem aktywnego udziału uczestnika Programu przy ich realizacji;
- załatwianiu spraw urzędowych;
- nawiązaniu kontaktu/współpracy z różnego rodzaju organizacjami;
- korzystaniu z dóbr kultury (np. muzeum, teatr, kino, galerie sztuki, wystawy).

Dzięki wsparciu otrzymanemu z Funduszu Solidarnościowego w kwocie 246 690,00 zł na realizację zadania pn. Program „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej", z usług asystenckich skorzystać będzie mogło 30 mieszkańców Gminy Klucze.

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej w Kluczach, telefon kontaktowy 32 642 84 67.

Copyright © 2013. Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczach Rights Reserved.