Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Dziś są imieniny: Anieli Jerzego

RADOŚĆ nie tylko w Wolbromiu

Dopasuj rozmiar czcionki

 

Seniorzy z Dziennego Domu „Pustynna Oaza” w Chechle po raz kolejny zaskoczyli nas swoją odwagą i hartem ducha. Nie tak dawno, bo zaledwie miesiąc temu, pisaliśmy o tym jak świetnie poradzili sobie z obsługą tabletów i jak chętnie uczestniczą w prowadzonych przez placówkę zajęciach zdalnych. Teraz kolejne pozytywne zaskoczenie. W połowie marca uczestnicy dziennego domu podjęli odważną decyzję – na ich prośbę zorganizowaliśmy wyjazd do Kina Radość w Wolbromiu.

Oczywiście mieliśmy pewne obawy i zastanawialiśmy się czy słusznie robimy. Ale… Okres od marca ubiegłego roku bez wątpienia jest jednym z trudniejszych, z jakim przyszło mierzyć się nam wszystkim. Strach, izolacja, niepewność, stagnacja – zdają się towarzyszyć na każdym kroku i w każdym wymiarze naszego codziennego życia. A to już prawie pół roku odkąd uczestnicy dziennego domu nie mieli ze sobą bezpośredniego kontaktu. Dlatego widząc z jednej strony ich ogromną tęsknotę za powrotem do placówki, a z drugiej rozumiejąc, że równie niebezpieczna jak choroba COVID-19 jest psychiczna i społeczna izolacja, postanowiliśmy podjąć wyzwanie, nie poddając się przerażającemu duchowi czasu.   

Grupa osób z domu seniora w Chechle wraz z opiekunami

 

 

Organizacja wyjazdu odbyła się z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego. Dzięki uprzejmości kierownictwa Domu Kultury w Wolbromiu, Seniorom została oddana na wyłączność jedna z sal kinowych. Nad zachowaniem bezpiecznych odstępów w kinie, jak i w trakcie podróży autokarem, czuwały opiekunki z dziennego domu – Ola i Karolina. Dzięki takiej organizacji, Seniorzy miło, bezpiecznie i wygodnie spędzili kilka chwil razem. Radość ze spotkania była ogromna. Emocje, jakie temu towarzyszyły, na długo pozostaną w naszej pamięci.

Kino WOlbrom

Copyright © 2013. Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczach Rights Reserved.