Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Dziś są imieniny: Anieli Jerzego

Program „Opieka 75+”

Dopasuj rozmiar czcionki

 Flaga Polski

Program „Opieka 75+” Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej jest zadaniem własnym gminy finansowanym ze środków budżetu państwa, który ma na celu zwiększenie dostępności do usług opiekuńczych w tym specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób w wieku 75 lat   i więcej. Program jest skierowany dla osób niesamodzielnych, które nie mają rodziny oraz bliscy nie są w stanie zapewnić koniecznej opieki. Osoby korzystające z programu ponoszą część kosztów tych usług – w zależności od posiadanego dochodu i sytuacji rodzinnej.

W 2021 roku Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczach pozyskał środki z programu „Opieka 75+” w kwocie 106 182 zł natomiast całkowity koszt zadania będzie wynosił 227 838,90 zł.  Realizacja zadania trwa od 1 stycznia 2021 roku do 31 grudnia 2021 roku.

Więcej informacji o programie „ Opieka 75+” na stronie Ministerstwa Rodziny i Polityki  Społecznej.

                                                          

Copyright © 2013. Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczach Rights Reserved.