Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Dziś są imieniny: Lidii Ernesta
Dopasuj rozmiar czcionki

SENIOR+

Od roku 2015 Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej realizuje Program Wieloletni „Senior +” na lata 2015-2020 skierowany do jednostek samorządu terytorialnego (wcześniej Program „Senior-WIGOR”).

Celem strategicznym Programu jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym seniorów poprzez rozbudowę infrastruktury ośrodków wsparcia w środowisku lokalnym oraz zwiększenie liczby miejsc w placówkach typu „Senior +”.

W 2018 roku uzyskano dofinasowanie w ramach Modułu I - Utworzenie i wyposażenie Dziennego Domu „Senior+” w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020 Edycja 2018,  został utworzony Dzienny Dom „Pustynna Oaza” w Chechle przy ul. Leśnej 1.

W 2019 realizowane są działania w ramach Modułu II – Zapewnienie funkcjonowania Dziennego Domu „Senior+” w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020 Edycja 2019.

Działalność bieżąca Dziennego Domu „Pustynna Oaza” polega na realizacji podstawowych usług mających na celu udzielanie pomocy w czynnościach dnia codziennego, zapewnieniu gorącego posiłku oraz innych usług wspomagających, dostosowanych do potrzeb seniorów. W ramach zajęć Dzienny Dom zapewnia zajęcia rehabilitacyjne, terapii zajęciowej, kulinarne, sportowo-rekreacyjne, edukacyjne oraz kulturalno-oświatowe. 

Placówka działała od poniedziałku do piątku przez 8 godzin dziennie od 8:00 do 16:00.

Za uczestnictwo w zajęciach Dziennego Domu „Pustynna Oaza” pobierana jest opłata uzależniona od kryterium dochodowego, o czym stanowi Uchwała Nr VI/46/2019 Rady Gminy Klucze z dnia 5 marca 2019 w sprawie szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w Dziennym Domu „Senior+” w Chechle.  

 

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Kluczach:

Agnieszka Mucha, 32 642 84 67 wew. 40

 

ZAPRASZAMY

Dzienny Dom „ Pustynna Oaza

Chechło ul. Leśna 1.

Telefon: +48 32 723 25 81

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Dokumenty do pobrania:

Załącznik nr 1 - Uchwała w sprawie szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w Dziennym Domu Senior

Załącznik nr 2 - Wniosek o przyjęcie do Dziennego Domu Senior

Załącznik nr 3 - Uchwala 157 Rady Ministrów Senior+

Copyright © 2013. Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczach Rights Reserved.