Funkcjonowanie Domu Seniora+ wstecz

RADOŚĆ nie tylko w Wolbromiu

26 kwietnia 2021

Seniorzy z Dziennego Domu „Pustynna Oaza” w Chechle po raz kolejny zaskoczyli nas swoją odwagą i hartem ducha. Nie tak dawno, bo zaledwie miesiąc temu, pisaliśmy o tym jak świetnie poradzili sobie z obsługą tabletów i jak chętnie uczestniczą w prowadzonych przez placówkę zajęciach zdalnych. Teraz kolejne pozytywne zaskoczenie. W połowie marca uczestnicy dziennego domu podjęli odważną decyzję – na ich prośbę zorganizowaliśmy wyjazd do Kina Radość w Wolbromiu.

Oczywiście mieliśmy pewne obawy i zastanawialiśmy się czy słusznie robimy. Ale… Okres od marca ubiegłego roku bez wątpienia jest jednym z trudniejszych, z jakim przyszło mierzyć się nam wszystkim. Strach, izolacja, niepewność, stagnacja – zdają się towarzyszyć na każdym kroku i w każdym wymiarze naszego codziennego życia. A to już prawie pół roku odkąd uczestnicy dziennego domu nie mieli ze sobą bezpośredniego kontaktu. Dlatego widząc z jednej strony ich ogromną tęsknotę za powrotem do placówki, a z drugiej rozumiejąc, że równie niebezpieczna jak choroba COVID-19 jest psychiczna i społeczna izolacja, postanowiliśmy podjąć wyzwanie, nie poddając się przerażającemu duchowi czasu.

Organizacja wyjazdu odbyła się z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego. Dzięki uprzejmości kierownictwa Domu Kultury w Wolbromiu, Seniorom została oddana na wyłączność jedna z sal kinowych. Nad zachowaniem bezpiecznych odstępów w kinie, jak i w trakcie podróży autokarem, czuwały opiekunki z dziennego domu – Ola i Karolina. Dzięki takiej organizacji, Seniorzy miło, bezpiecznie i wygodnie spędzili kilka chwil razem. Radość ze spotkania była ogromna. Emocje, jakie temu towarzyszyły, na długo pozostaną w naszej pamięci.

Skip to content