Aktualności wstecz

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNO-LITERACKIEGO

03 grudnia 2023

W dniu 1 grudnia odbyło się pierwsze tak duże wydarzenie zorganizowane przez Centrum Usług Społecznych w Kluczach – rozstrzygnięcie konkursu o wymownym tytule „Bez przemocy życie jest fajne – zapamiętaj to dokładnie”. Ta inicjatywa była częścią projektu „Otwórz oczy, nie daj się przemocy!” mającego na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat problemu przemocy oraz propagowanie wartości wzajemnego szacunku i życzliwości.

Projekt „Otwórz oczy, nie daj się przemocy!” realizowany w ramach Programu „Sprawiedliwość”, finansowanego ze środków funduszy norweskich i środków krajowych.

Wydarzenie rozpoczęło się występem niezwykle utalentowanej młodej artystki – Kingi Kasprzyk, która poruszyła serca zgromadzonej publiczności wykonaniem utworów „Dłoń” Natalii Kukulskiej oraz „Lubię wracać tam, gdzie byłem” Zbigniewa Wodeckiego. Jej występ był nie tylko artystycznym akcentem, ale również pełnym emocji przekazem dotyczącym tematu przemocy i potrzeby szacunku w relacjach międzyludzkich.

Kolejnym punktem programu był autorski spektakl pt. „Jesteśmy wśród Was”, który został przygotowany przez uczestników i instruktorów Wtz Lgota Wolbromska pod kierownictwem Pana Sebastiana Sierki. To przedstawienie towarzyszyło spotkaniom edukacyjno-promocyjno-informacyjnym organizowanym we wszystkich szkołach na terenie Gminy Klucze. Scenariusz ukazywał problematykę współczesnego świata, ukazując brak empatii, tolerancji i zjawisko przemocy. Wszystko to w kontekście pogoni za dobrami materialnymi, które pozbawiają ludzi wartości ponadczasowych, takich jak szacunek dla drugiego człowieka, akceptacja i godność.

Kulminacyjnym momentem wydarzenia było ogłoszenie wyników konkursu. Głównym celem konkursu było zwiększenie świadomości mieszkańców Gminy Klucze na temat problemu przemocy oraz promowanie idei przeciwdziałania przemocy domowej i przemocy ze względu na płeć. Dodatkowo, konkurs miał na celu propagowanie właściwych zachowań społecznych opartych na wzajemnym szacunku i życzliwości oraz uświadamianie możliwości rozwiązania problemowych sytuacji bez uciekania się do przemocy.

To wydarzenie nie tylko skupiło uwagę na problemie przemocy, ale także stanowiło moment refleksji i mobilizacji społecznej, zachęcając do budowania atmosfery pełnej zrozumienia, szacunku i wsparcia między ludźmi.

Wyniki:

Plastyka

W kategorii klas I-III

1 miejsce) NATKA – Nadia Wołowicz

2 miejsce) BIEDRONKA – Kamila Rosicka

3 miejsce) ANT.MEN 13 – Antoni Nocoń

wyróżnienie – Myszka Miki – Nikola Ziarno

W kategorii klas IV-VIII

1 miejsce) ZK* – Zofia Kaminów

2 miejsce) EVEREST – Natasza Dudek

3 miejsce) Juliusz Sezam – Julia Półkoszek

wyróżnienia – Kacper 123 – Kacper Kulawik

Polo 123 – Paweł Opiłka

W kategorii szkoły średnie

1 miejsce) Wierciakówna – Ola Wierciak

Kategoria rodzinna

1 miejsce) SENIORITY – Elżbieta Kostrz, Eleonora Kulawik, Małgorzata Zwierzyńska

2 miejsce) Agalia – Amelia, Julia, Agnieszka Rosikoń

3 miejsce) Maria i Marta Bromblik

Literacka

Kategoria I-III

Wyróżnienia

Pożeraczka książek – Przemocowiec” Malwina Szota

Liana – „Lekcja życzliwości” Nina Ryczyńska

Kategoria IV-VIII

Poezja

Miejsce I – Kleopatra „Błędne wyobrażenie” Natalia Czapla

Miejsce II – Chicago „Otwórz oczy” Emilia Kurczek

Miejsce III – Apollo „Nie ulegnij przemocy-wołaj pomocy!” Kacper Kulawik

Wyróżnienie – Atena „Stop przemocy” Zuzanna Małozięć

Proza

Miejsce I – Harcerz „Nowy” Szymon Palski

Miejsce II – Zorria „Kartki z Pamiętnika” Zofia Antonik

Miejsce III – Magnolia „Mama sprawiła, ze słyszałam duchy” Karolina Walnik

Kategoria dorośli

Miejsce I – Madelin „Zepsute liście w Tajemniczym Ogrodzie” Jadwiga Konieczniak

Miejsce II – Koniczynka Dorota Bielach

Miejsce III – Agalia „Otwórz oczy” Agnieszka Rosikoń

Serdecznie dziękujemy jury

Konkurs plastyczny – Pan Bogdan Haniebnik, Pani Anna Kurczek

Konkurs literacki – Pani Karina Strózik, Pan Sebastian Sierka

* Każdy uczestnik biorący udział w konkursie otrzymał nagrodę pocieszenia.

Pani Dyrektor wraz z pracownikami serdecznie.

Gratuluje laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu plastyczno-literackiego.

Wydarzenie przygotowały następujące osoby Pani Iwona Kocjan – p.o. Dyrektora Centrum Usług Społecznych w Kluczach, Pan Jarosław Rak – Kierownik Organizator Społeczności Lokalnej wraz z pracownikami – Panią Izabelą Strzałką, Panią Eweliną Skubis, Panią Anną Walotek, Panią Anną Kurczek.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Gminnego Ośrodka Kultury w Kluczach Panu Mirosławowi Mackowi oraz Pani Ramonie Czyżykowskiej-Liber, Pani Izabeli Strzałce za piękne prowadzenie wydarzenia. Panu Jackowi Żurkowi za czuwanie nad akustyką. Podziękowania oczywiście należą się Dyrektorowi Domu Kultury w Wolbromiu Panu Piotrowi Gamrotowi za udostępnienie systemu wystawienniczego. Za pomoc w dostarczeniu systemu wystawienniczego dziękujemy Panu Rafałowi Wojtacha oraz Panu Markowi Bryła z Urzędu Gminy Klucze.

Skip to content