Aktualności wstecz

PRZEKAZANIE SZTANDARU SZKOLE PODSTAWOWEJ W RODAKACH

13 października 2023

W dniu 13 października 2023 roku w Szkole Podstawowej w Rodakach uczczono wyjątkowe wydarzenie – nadanie sztandaru szkole. Ta doniosła chwila zbiegła się nie tylko z tym ważnym aktem, ale również ze świętowaniem 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, patrona szkoły, 250. rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej oraz 100. rocznicy istnienia edukacji w Rodakach.

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w kościele parafialnym w Rodakach, podczas której sztandar został poświęcony przez księdza proboszcza Krzysztofa Majcherczyka. Akt nadania sztandaru został podpisany przez panią dyrektor Eulalię Zacłonę-Kulawik, Wójta Gminy Klucze Norberta Bienia oraz przewodniczącą Rady Rodziców Karolinę Bieniek.

Rada Rodziców, jako główny fundator sztandaru, przekazała go szkole, symbolizując wartości takie jak honor i tradycja oraz zobowiązanie do godnego wypełniania obowiązków wobec Ojczyzny. Podczas uroczystości uczniowie złożyli ślubowanie, obiecując służyć Ojczyźnie i reprezentować swoją szkołę rzetelną nauką, pracą i wzorowym zachowaniem.

Uroczystości uświetnili swoją obecnością liczni goście, w tym posłanka na sejm, Pani minister Agnieszka Ścigaj, Wójt Gminy Klucze Norbert Bień, Pani dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Pani Jarosława Kraszewska, Dyrektor CUS w Kluczach Pani Iwona Kocjan, przewodniczący Rady Gminy Bogusław Paś, radna Rodak Pani Halina Ładoń, była dyrektor szkoły Pani Barbara Wojnar, prezes OSP Rodaki druh Damian Adamuszek, naczelnik OSP Rodaki druh Radosław Karolczyk oraz rodzice, nauczyciele i uczniowie.

Podsumowaniem był wzruszający występ artystyczny uczniów, podczas którego zaprezentowali swoje talenty recytatorskie, aktorskie i muzyczne wraz z zespołem Ukulele Love.

Skip to content