Aktualności wstecz

NASZ NOWY SAMOCHÓD

13 października 2023

Nasz nowy samochód!

Jest to pojazd, który został dostosowany z myślą o osobach z niepełnosprawnościami, aby zapewnić im większą niezależność i swobodę podróżowania. Ten pojazd to więcej niż tylko środek transportu – to wyraz naszej troski o potrzeby naszych mieszkańców oraz chęć zapewnienia im pełniejszego i aktywnego życia.

Jedną z najważniejszych cech tego samochodu są progi ułatwiające wejście do pojazdu. Dzięki nim osoby z ograniczeniami ruchowymi mogą łatwo wsiadać i wysiadać, bez konieczności pokonywania wysokich progów czy trudnych przeszkód. To prosty, a jednocześnie niezwykle istotny element, który sprawia, że podróżowanie staje się dla nich o wiele łatwiejsze.

Ponadto, samochód wyposażony jest w windę, która umożliwia bezproblemowy wjazd osobom na wózkach inwalidzkich. To nie tylko ułatwienie, ale także gwarancja, że każda osoba może korzystać z tego pojazdu, niezależnie od swoich fizycznych możliwości. Ta funkcja daje naszym mieszkańcom poczucie równości i akceptacji, co jest niezwykle ważne dla ich samopoczucia i poczucia własnej wartości.

Podczas pierwszego kursu naszym nowym samochodem, seniorom z Domu Seniora Pustynna Oaza z Chechła towarzyszyła Pani Minister Agnieszka Ścigaj.

Dzisiejszy dzień był dla naszych seniorów wyjątkowy.

Pojazd, który teraz mamy, to nie tylko metalowa konstrukcja na kołach. To nowa jakość życia dla naszych mieszkańców. Dzięki niemu przejazdy staną się łatwiejsze, bardziej dostępne oraz bezpieczne.

Dofinansowano ze środków PFRON

Skip to content