Aktualności wstecz

Jarmark Bożonarodzeniowy FINAŁ

16 grudnia 2023

Piątek 15 grudnia, był ostatnim dniem świątecznego gwaru na Jarmarku Bożonarodzeniowym zorganizowanym przez Centrum Usług Społecznych w Kluczach we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kluczach. W tym roku mieszkańcy mogli cieszyć się nim aż przez 3 dni: 8, 10 i 15 grudnia.

W domkach zakupionych w ubiegłym roku przez Centrum Usług Społecznych wystawcy (wśród których pojawili się przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich, Warsztatów Terapii Zajęciowych, czy lokalnych przedsiębiorców) kusili nas wyjątkowym asortymentem. W swojej ofercie mieli oni naprawdę szeroką gamę świątecznych upominków i dekoracji, takich jak: bombki, ręcznie haftowane obrusy i serwety, wyroby z drewna, wełny, sznurka czy ceramiki, stroiki i wieńce świąteczne, a także aniołki, krasnale czy renifery. Nie zabrakło również domowych ciast, miodów, aromatycznych przypraw, soków oraz nalewek. Jedynym dylematem było podjęcie decyzji, na co się zdecydować…

Po południu ze sceny popłynęły świąteczne życzenia jakie Wójt Gminy Klucze-Pan Norbert Bień złożył mieszkańcom oraz gościom, a następnie mieliśmy przyjemność wysłuchać laureatów II Gminnego Konkursu Piosenki Świątecznej, zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Kluczach 12 grudnia 2023r.

Centrum Usług Społecznych w Kluczach zadbało o to, żeby każdego dnia zarówno wystawcy jak i mieszkańcy mogli rozgrzać się gorącymi potrawami świątecznymi. Dzięki temu, w trakcie 3 dni Jarmarku mogliśmy spróbować m.in. pierogów, wigilijnej kapusty, barszczu z pasztecikami czy piernika.

Natomiast na zakończenie naszego wydarzenia Mikołaj rozdał wszystkim (i to nie tylko tym grzecznym) dzieciom paczki ze słodyczami.

Z jednej strony szkoda, że Jarmark dobiegł już końca, ale z drugiej jest to znak, że święta nadchodzą wielkimi krokami i już teraz w imieniu Pani Dyrektor Iwony Kocjan, wraz z pracownikami Centrum Usług Społecznych w Kluczach życzymy wszystkim mieszkańcom naszej Gminy zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia.

Jednocześnie składamy serdeczne podziękowania:

– pracownikom Gminy Klucze za dostarczenie przepięknych choinek, które zapewniły wyjątkową atmosferę i nastrój,

– a także wszystkim wystawcom za ogromne zaangażowanie, pomimo nieco mroźnej aury:

– WTZ Klucze

– WTZ Lgota Wolbromska

– KGW Bogucin Duży

– KGW Hucisko

– KGW Jaroszowiec

– KGW Klucze

– KGW Kolbark

– KGW Kwaśniów Górny

– KGW Rodaki

– KGW Ryczówek

– KGW Zalesie Golczowskie

– KGW Chechło

– Pan Jarosław Laga

– Ewa Krzemińska

– Barbara Ślusarek

– Gospoda Pod Lasem

Stanisław Góźdź – Mikołaj

Skip to content